200 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

    Gümüşün bakteri ve mikroplardan koruma özelliğinin süresi nedir?

Gümüşün mikrop ve bakteriden koruma özelliğinin süresi, ürün içeriğindeki gümüş oranına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gümüş oranı yüksek olan ürünler, gümüş oranı daha düşük ürünlere göre daha uzun ömürlüdür.

    Farklı gümüş oranları, ürünlerin hangi özellikleri kazanmasına sebep oluyor?

%0,5-1 oranında Shieldex - Statex saf gümüş elyaf veya filaman ihtiva eden bir kumaş veya halı tamamen ant-statik özelliği kazanmış olur ve kullanıldığında vücudunuzda biriken statik elektriğin atılmasına neden olur.

%3-4 oranında Shieldex - Statex saf gümüş ihtiva eden kumaşlar anti-statik özelliklerinin yanı sıra mikrop ve bakterilerin koloni oluşturmalarına mani olarak ter sebebiyle oluşan kokuyu önler.

%4-8 oranında Shieldex - Statex saf gümüş elyaf veya filaman ihtiva eden kumaşlar yapıldığında kumaş üzerinde mikrop ve bakterilerin koloni oluşturmasını daha kısa sürede engellemiş olursunuz.

%12-15 oranında Shieldex - Statex saf gümüş içeren kumaşlar artık medikal özelliklerinin yükselmesinin yanı sıra giysi olarak kullanıldığında ‘’elektromanyetik aşırı duyarlılığı (EMADS)’’ olan kişilerin belirli frekans aralığındaki elektromanyetik alanlardan korunmalarını sağlar.

%12 veya üzeri oranında kalkanlama (Shielding) maksatlı üretilen Shieldex - Statex filaman içerikli ürünler veya tamamen gümüş kaplı kumaşlarda; saf gümüş oranı yükseldikçe ve doğru örgü yapısında kumaşlar örüldüğünde/dokunduğunda 10dB veya 20dB koruma sağlanabilir.

    Gümüşün insan sağlığına olumsuz etkisi oluyor mu?

Gümüşün doğa ve insan sağlığına etkileri, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve benzeri kurumlar tarafından değerlendirilmiştir:

  • Besinsel gümüş alımının 7-90 μg / gün aralığında olduğu tahmin edilmektedir. Örnek: Ceviz
  • Kimyasal bir maddenin eşik sınır değerinin (Treshold Limit Value), bir işçinin çalışma ömrü boyunca olumsuz etkiler olmaksızın günlerce maruz kalabileceği bir seviye olduğuna inanılmaktadır. Gümüş için bu oran 0,1 mg / m³’tür.
  • Gümüş, en son 1993 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından incelenmiş; 0.1 mg / L konsantrasyonu, sağlık riski olmadan tolere edilebilir sonucuna ulaşılmıştır.

    Gümüşün tene değmesi cilt için problem yaratıyor mu?

Gümüşün antimikrobik özelliği çok iyi bilinmektedir ve 650 çeşit mikrop ve bakterinin DNA yapısını bozarak çoğalmasına ve yaşamasına engel olduğu bilinmektedir. Ürünlerimiz, nano gümüş parçacıkları (Kolloidal gümüş parçacıkları) içermez. Saf gümüşün koruyucu özelliği, gümüş metalinden iyon salınımı ile gerçekleşir. Nano boyutta kullanılan gümüş, hücre içerisine girip ağır metal birikimine sebep olurken, gümüş metalinden iyon salınımıyla vücuda temas eden gümüş hücre içine giremediği gibi zararlı kimyasallarla bileşik oluşturarak dışarı atılır. Bu sebeple gümüşün cilde değmesi, cilt üzerinde birikmiş ve nemli ortamdan ötürü çoğalabilecek mikrop ve bakterilerin yaşamasına ve üremesine engel olur.

    Gümüşlü kumaş üzerindeki renk değişimi, etkisini azaltır mı?

Gümüşlü kumaş üzerindeki renk değişimleri, antibakteriyel etkinlik özelliğini etkilemez.

    Gümüş içerikli ürünlerin koku giderici özelliği var mı?

Ter kokusu, cildimizde yaşayan bakteriler ter attığında asitlere dönüşürken vücudumuzun verebileceği hoş olmayan bir kokudur. Gümüş iyonları, bakterilerin yaşamasını ve üremesini engelleme özelliği sayesinde koku oluşumunu da engellemiş olur.

    Antistatik özellik nedir?

Antistatik özellik, çevrede oluşan statik elektriği absorbe edip yayabilme özelliğidir. Gümüş metali, yüksek elektrik iletkenliğine sahiptir. Dolayısıyla anti statik özelliği doğal olarak mevcuttur.

    Elektromanyetik kalkanlama özelliği nedir?

Elektromanyetik kalkanlama, elektromanyetik dalgaların yansıtılması soğrulması ve saçılması prensipleri ile belirli bir alana girmemesi veya belirli bir alandan çıkmaması işlemi olarak tanımlanabilir.

    Elektromanyetik kalkanlama özelliği nasıl çalışır?

Gümüş, elektrik iletkenliği en yüksek olan malzemedir ve gelen elektromanyetik dalgaları yansıtarak RF (radyofrekans) radyasyona karşı mükemmel koruma sağlar.

 

Bizi Takip Edin!
@silverionworld
128Bit SSL ile %100 Güvenli Alışveriş
200 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

© 2020 Silverion. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.